otel yıldızı resim

THERMAL & SPA

TERMAL SUYUMUZ VE HİKAYESİ

“MERYEM ANANIN BAHÇESİNDEN BUGÜNLERE UZANAN KAYNAK”

ŞİFA SUYU

Milattan Sonra 33 yılında Bülbül Dağı’nın yamacındaki Natan kentinde, Güneş’in en tepeden vurduğu vakit büyük bir salgın boy göstermeye başladı. Alt tabaka halktan birçok çocuğun hastalanmasını asilzadeler umursamasa da kentin o dönemki en soylu ismi Kral Tiberius’un çok sevdiği tek kızı Julia da salgına yakalanınca insanlar felaketin ne denli büyük olduğunu anladı. Saraydaki tüm şifacılara bu salgının hemen bitmesi için emirler yağdıran Tiberius, bir yandan da salgın yüzünden günden güne eriyen kızı Julia için endişeleniyordu. Hemen bir kanun yayımlayan Tiberius, bu salgının şifasını bulana kale, ordu ve soyluluk vaat ediyordu. Havaya cemrenin düştüğü ilk gün saraya gelen ve bu hastalığın tedavisini bulduğunu söyleyen Şifacı Pagari, Kral Tiberius’la görüşmek istese de Pagari’nin daha önce ne kadar tehlikeli deneyler yaptığını bilen Komutan Gaius buna izin vermedi. Şifacı ısrar ettiğinde ise Gaius askerlerine Pagari’nin zindana atılmasını emretti.

Heykel yüz

Julia günden güne daha kötüye giderken, Kraliçe Livia da kızı için endişelenip günlerdir bir şey yemiyordu. Gaius son çare olarak Kral’a ne denli tehlikeli yöntemleri olduğunu bilse de Şifacı Pagari’den bahsetti. Tiberius hemen Pagari’nin huzuruna getirilmesini istedi.  Şifacı eli ve ayakları prangalı bir şekilde Kral’ın huzuruna geldiğinde cebinde sakladığı haritayı çıkarıp Kral’a uzattı ve işaretli yere gittiğinde şifayı bulacaklarını söyledi. Başka bir şansı olmayan Tiberius hemen ayaklanıp hazırlıklara başladı ve Julia’yı da yanına alarak güneye doğru yola çıktı.

Meryem ana heykeli

Aladağ yamacına geldiğinde, zirvede gördüğü dikdörtgen yapının bahçesinde onu bekleyen Meryem Ana’ya yaklaştıkça içi huzurla kaplandı. Attığı her adımda yüreği daha da berraklaşan ve zihni aydınlanan Kral Tiberius, Meryem Ana’nın isteği üzerine kızı Julia’yı onun yanına götürdü. Meryem Ana, önündeki kaynaktan şifalı elleriyle buharı tüten bir tas su çıkardı ve Julia’nın önce yüzünü sonra kollarını ve sırtını yıkamaya başladı. Hastalığı sebebiyle titreyen ve vücudunun her yerinde yaralar olan Julia’nın titremesi, şifalı ellerin şifalı sularla birleşmesiyle hemen kesildi. Suyun şifası ve Meryem Ana’nın ellerinin merhametiyle iyileşen Julia’nın ardından Meryem Ana’nın bahçesindeki kaynağın izini süren Tiberius, halkının da iyileşebilmesi için bu şifalı kaynağı kullanarak, salgının bitmesini ve yaraların iyileşmesini hızlandırdı. Kutsal suyun şifasını dilden dile aktararak, gelecek nesillerin daha sağlıklı, daha huzurlu yaşaması için elinden geleni yaptı.

Meryem Ana’nın bahçesinden bugünlere uzanan ve şifasını hiç kaybetmeyen bu kaynağın gücüyle Seven For Life Thermal Hotel’de siz değerli misafirlerimizin sağlıklı, huzurlu ve zinde hissetmesi için var gücümüzle çabalamaktayız.

Meryem Ana Bahçe